Tekne düğünlerde genellikle yaz aylarında yapıldığı için daha hafif ve rahat kıyafetler tercih edilir. Ancak, teknede düğünün resmiyetine ve akşam saatine göre kıyafet seçimi değişebilir.
Bematur Tekne Organizasyon olarak, teknede yapılan düğünde giyilebilecek bazı kıyafet önerilerimiz şunlardır:

teknede düğünde ne giyilir

Bayanlar için hafif ve şık bir elbise veya etek-bluz kombinasyonu uygun olabilir. Ayakkabı olarak ise topuklu terlikler veya sandaletler tercih edilebilir.

Erkekler için beyaz gömlek, pantolon ve ayakkabı kombinasyonu tercih edilebilir. Ceket giyilecekse açık renkli ve hafif kumaşlı bir ceket uygun olabilir.

Daha resmi bir düğünse, kadınlar uzun elbiseler veya şık takımlar tercih edebilirler. Erkekler de takım elbiselerini tercih edebilirler.

Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, teknede düğün organizasyonu yapılıyorsa, düğünün açık havada gerçekleşeceği düşünülmeli ve buna göre kıyafet seçimi yapılmalıdır.
Ayrıca, teknede rahat hareket edebilmek için giyilecek kıyafetlerin de rahat olması önemlidir.

Teknede düğün organizasyonu için kıyafet seçimi yaparken, öncelikle düğünün konseptine uygun ve rahat olabileceğiniz kıyafetler seçmenizi öneririz. Bematur Tekne Organizasyon olarak, müşterilerimize düğün kıyafetleri konusunda da yardımcı olmakta ve en özel günlerinde yanlarında olmaktan mutluluk duymaktayız.

Teknede düğünler, genellikle geleneksel düğünlerden farklı bir atmosfere sahiptir. İşte bu özel gün için bazı giyim önerileri:

 1. Renk Seçimi:
  • Düğünün günün hangi saatinde olduğu, renk paleti seçiminiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Eğer düğün gündüz saatlerinde ise, bej, orta gri veya mavi gibi daha açık renklerde kıyafetler tercih edebilirsiniz. Eğer düğün akşam saatlerinde ise, kömür rengi, lacivert, siyah ve diğer koyu renkler daha uygun olacaktır​1​.
 2. Kıyafet Tarzı:
  • Teknede düğünler genellikle yarı resmi giysileri gerektirir. Erkekler için renkli keten gömlekler ve bej pantolonlar kabul edilebilirken, bir ceket bile giyilebilir. Ayrıca, spor ceketler, khaki pantolonlar ve Polo tişörtler de uygun olabilir​2​. Kadınlar için ise, mevsime uygun olarak uzun kollu veya kolsuz elbiseler arasından seçim yapabilirler. Asimetrik elbiseler de son dönemlerin trendi olarak tekne düğünlerinde rahatlıkla tercih edilebilir​3​.
 3. Ayakkabı ve Aksesuarlar:
  • Genel olarak, düğünde dress shoes giymek adettir. Ancak, teknede daha rahat bir ortam olduğundan, daha rahat ayakkabılar da tercih edilebilir​2​. Ayrıca, düğünün daha resmi olmadığı durumlar için modern aksesuarlarla ön plana çıkabilecek elbiseler seçilebilir​3​.
 4. Hava Koşulları ve Konfor:
  • Teknede düğünler genellikle açık havada gerçekleşir, bu yüzden hafif kumaşlar ve rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Uzun elbiseler rüzgar nedeniyle sıkıntı yaratabilir, bu nedenle daha kısa veya asimetrik kesimli elbiseler daha uygun olabilir​4​.
 5. Erkek ve Kadın Giyimi:
  • Erkekler için mevsime uygun bir takım elbise seçimi önemlidir, isteğe göre spor bir giyim tarzı da benimsenebilir. Şık ve sade bir smokin de tekne düğünlerinde oldukça popülerdir. Gelin ve damat giyimi de önemli bir husustur. Gelinlik seçiminde, biraz daha rahat, sade ve spor tarzındaki gelinlikler uygun olabilir. Düğün temasına uygun damatlık seçimi yapmayı da unutmamak önemlidir​3​.

Bu öneriler, teknede düğün için genel bir rehber sunar ve misafirlerin, gelin ve damadın bu özel günlerini daha keyifli ve konforlu hale getirmelerine yardımcı olabilir.

Tekne Düğün Kampanyaları

tekne düğün kampanyaları

Bematur Tekne Organizasyon olarak, her bütçeye uygun teknede düğün kampanyaları sunmaktayız. Düğün organizasyonunun en önemli aşamalarından biri olan mekan seçimini müşterilerimiz için daha da kolaylaştırmak için çeşitli kampanyalar sunmaktayız.
Mevsimlere göre farklı avantajlı teknede düğün paketleri sunmaktayız. Ayrıca, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak da avantajlı fiyatlarla teknede düğün organizasyonu yapabilirsiniz.
Bematur Tekne Organizasyon olarak, teknede düğün organizasyonu yapacak olan müşterilerimize özel olarak tasarladığımız kampanyalarımızı müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kampanyalarımız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Previous Teknede Düğün İstanbul